Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság

Pénzügyi referens

A pénzügyi referens fő feladata az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság (EUTAF) költségvetésének tervezésével, végrehajtásával és beszámolással kapcsolatos pénzügyi-számviteli feladatok ellátása, elszámolások összeállítása, ellenőrzése.

Tulajdonságok

Helység:

Budapest

Cégnév:

Kategória:

Pénzügyi ügyintéző

Szükséges nyelvtudás:

Foglalkoztatás jellege:

Teljes munkaidő

Tapasztalat:

1-3 év gyakorlat
Leírás

A pénzügyi referens egyéb feladatai:

  •     részvétel a számviteli, költségvetési, pénzügyi és vagyongazdálkodási feladatok végrehajtásában;
  •     nyilvántartások vezetése az EUTAF költségvetését érintő kötelezettségvállalásokról és azok teljesítéséről;
  •     részvétel az EUTAF gazdálkodását érintő külső és belső ellenőrzések lefolytatásában;
  •     közreműködés a Főigazgatósággal kapcsolatos gazdálkodási, költségvetési és pénzügyi szabályozások előkészítésében;
  •     figyelemmel kíséri az EUTAF szabad kereteinek alakulását, informálja vezetőjét a keretszámok várható felhasználásáról;
  •     részvétel a költségvetési tervezési és beszámolási feladatok ellátásában, a zárszámadás elkészítésében;
  •     részvétel a pénztári feladatok végrehajtásában;
  •     kapcsolattartás a fejezetet irányító szervvel, a Magyar Államkincstárral és az egyéb társszervekkel, végzi a szükséges adatszolgáltatásokat.
Elvárt szakmai képzettség

Pályázati feltételek:

  •     magyar állampolgárság, cselekvőképesség, büntetlen előélet
  •     legalább BSc vagy azzal egyenértékű főiskolai pénzügyi-számviteli szakirányú végzettség, illetve nem szakirányú felsőfokú végzettség esetén középfokú pénzügyi-számviteli szakképzettség;
  •     erős felhasználói szintű MS Office ismeret (irodai alkalmazások, különösen Excel).

Előnyt jelent:

  •     Forrás.NET és/vagy Forrás SQL magas szintű, felhasználói ismerete
  •     központi költségvetési szervnél szerzett tapasztalat;
  •     mérlegképes könyvelői, államháztartási mérlegképes könyvelői szakképzettség.

Elvárt egyéb képességek, készségek:

  • terhelhetőség, nagy munkabírás;
  • recizitás;
  • kooperatív, alkalmazkodó, nyitott személyiség (önálló munkára is képes csapatjátékos);